PORADNA PRAHA

CENTRUM PSYCHOLOGIE A TERAPIE

Perlová 3, Praha 1 604 314 350

NÁŠ TÝM

Jsme tu pro Vás

zpět na tým
Mgr. Emilie Šípová, Ph.D.
Mgr. Emilie Šípová, Ph.D.
Páry Páry Dospělí Dospělí Kurzy Kurzy

Kontakt:   604 314 350 / email

Objednat se

„Na tragickej život já jsem pes." Ano, ano, Vlak dětství a naděje. Když je člověku bídně, potřebuje někoho, kdo se za něj postaví, pomůže, vyslechne, dodá naději, provede těžkým obdobím. A to je moje role. Jsem psycholožka, psychoterapeutka a lektorka. V praxi působím od roku 2004, Poradnu Praha jsem založila v roce 2012. Jsem vdaná, s manželem, třemi dětmi, psem, kočkami a spoustou dalších zvířat žiji v Jižních Čechách. Pomáhám lidem zvládat náročné životní situace, objevovat jejich vnitřní zdroje a jedinečnou, třeba i úplně novou cestu životem. Vážím si každého člověka, který se rozhodne na sobě pracovat a odhodlá se nebýt se svým trápením sám. Vím, že to není jednoduché. Ve své praxi jsem zažila spoustu příběhů, slz, bezmoci, vzteku, radosti i úlevy. To vše patří k životu a ke změně, je to naprosto přirozené a v pořádku. Věřím, že každá krize je velkou výzvou a podporuji své klienty tuto výzvu pochopit, zvládnout a využít v každodenním životě. Respektuji jedinečnost každého člověka a situaci, ve které se nachází. Věřím, že každý člověk může najít cestu k životní spokojenosti.

Ráda pracuji různými způsoby práce: základem je povídání nebo kranio ošetření. Pracuji také s terapeutickými kartami, relaxací, imaginací, výtvarnými potřebami, vůněmi, hudbou, sny, rituály. Jsem velká fanynka Tradiční čínské medicíny, kterou studuji. V rámci psychosomatiky spolupracuji s kolegy, snažím se vždy najít nejlepší způsob, kterým docílit úlevy (terapie, relaxace, fytoterapie, režimová opatření a dietetika, akupunktura atd.). Nabízím i biodynamické kranio ošetření, při kterém dochází k hlubokému uvolnění a nasartování samoúzdravých mechanismů, které v sobě každý člověk má. Lidské tělo si samo najde to, co potřebuje uzdravit a prostě to udělá. 

Nikoho neodsuzuji, pomáhám hledat zdroje a silné stránky; ráda poradím, ale stejně ráda trpělivě pomáhám k nalezení vlastních odpovědí, souvislostí a smyslu života. Protože jsem dlouho pracovala v krizovém centru, umím podpořit člověka v krizi a pomoci mu krizi zvládnout, po stabilizaci umím pracovat s tím, co je třeba vyřešit, aby se problém neopakoval.

Založila jsem a vedu psychologickou Poradnu Praha. Věnuji se:

Více o Mgr. Šípové, Ph.D. také na webu www.sipova.cz nebo www.kurzy-asertivity.cz. Hodnocení mé práce si přečtěte TADY.

Vzdělání

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE, postgraduální doktorské studium na katedře psychologie, obor sociální psychologie. Získaný doktorský titul Ph.D. 

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE, magisterské studium na katedře psychologie, obor psychologie a speciální pedagogika. Získaný titul Mgr.

Akreditovaný Komplexní psychoterapeutický výcvik (750 hodin) v systemickém přístupu k psychoterapii. Absolvovala jsem řadu kurzů, workshopů a seminářů. Kontinuálně se vzdělávám v oblasti psychologie, psychoterpie a zdravého životního stylu.

Od 2023 studuji na škole Tradiční čínské medicíny, TCM Institut Praha 1.

Od 2023 studuji dvouletý Biodynamický kranio výcvik, www.kliczdravi.eu

Jsem členkou České asociace pro psychoterapii.

Praxe

V roce 2012  jsem založila vlastní psychologickou a psychoterapeutickou praxi Poradna Praha.

2010-2012 poradna pro oběti a pachatele násilí, dětské krizové centrum Adra Hradec Králové

2009-2012 Psychoterapeutické centrum Gaudia

2006-2012 Rubikon (dříve Sdružení pro probaci a mediaci v justici)

2004-2012 krizové centrum SOS centrum Praha

Lektorská a pedagogická činnost

Na Metropolitní Univerzitě Praha, katedře mediálních studií, učila psychologii.
Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, katedře psychologie, vede seminář Systemický přístup k práce s krizí.

od roku 2005 více než 3000 hodin přímé lektorské/pedagogické činnosti, např.:
Výcvik Umění socioterapie
Systemický přístup k práci s krizí
Standardy prakticky aneb jak se domlouvat a domluvit s klientem
Korespondence s vězni, vzdělávání dobrovolníků
Motivační program ZZ
Asertivita
Vyjednávání

"Svoji praxi jsem začínala v roce 2004 pražském krizovém centru, věnovala jsem se práci s lidmi v krizi – krizové intervenci tváří v tvář i po telefonu. Zde jsem také založila dobrovolnický program Korespondence s vězni, který vedu dosud. V krizovém centru jsem koordinovala projekt Motivačních programů pro osoby navracející se z výkonu trestu či nacházející se v tíživé sociální situaci. Podílela jsem se na koncepci vzdělávání v oblasti socioterapie, spoluvytvářela jsem výcvik pro sociální pracovníky Umění socioterapie v rozsahu 400 h, který jsem spolu s Mgr. Ivanem Úlehlou vedla. V rámci tříleté terapeutické praxi v Psychoterapeutickém centru Gaudia jsem se intenzivně věnovala individuální, párové a skupinové psychoterapii. Koordinovala jsem pražské výcviky v Krizové intervenci, podílela jsem se na celkové koncepci vzdělávání a lektorské činnosti. Učila jsem kurzy asertivity a vyjednávání pro veřejnost. Podílela jsem se na vytvoření metodiky ke kurzu Standardy prakticky aneb jak se domlouvat a domluvit s klientem, v rozsahu 100 hodin, pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách. Jsem lektorkou tohoto kurzu (Středočeský, Pardubický kraj). Jako externistka spolupracuji s dětským krizovým centrem Adra v Hradci Králové. Vedu skupinové Motivační programy pro osoby ve výkonu trestu odnětí svobody (dosud ve věznicích Vinařice, Jiřice, Oráčov, Příbram), které realizuje o.s. Rubikon. Na katedře psychologie FF UK se jako doktorandka věnuji výzkumu penitenciární psychoterapie."

Objednat se můžete ZDE. Reference také TADY.

Kontakt

Mgr. Emilie Šípová, Ph.D. 
psychoterapie@sipova.cz
604 314 350

Jedinečné dvoudenní víkendové KURZY ASERTIVITY a zdravého sebeprosazování v Praze. Naše kurzy komunikace Vám pomohou zvýšit sebevědomí, naučit se říct NE, ustát konfrontaci s manipulátorem, jasně zformulovat, co chcete a co se Vám nelíbí. Budete jednou pro vždy vědět, jak reagovat na manipulaci. Naše školení asertivity staví na individuálním přístupu, bezpečí malé skupiny, srozumitelném a praktickém výkladu. A hlavně, není to jenom několikahodinová "biflovačka", Vy se skutečně asertivitu naučíte, zlepšíte komunikaci a prosadíte sebe a své zájmy. Navíc za bezkonkurenční cenu. 

Mgr. Emilie Šípová pomáhá lidem rozvíjet silné stránky v komunikaci už deset let. S výukou asertivity má zkušenost z krizového centra, ze střední a vysoké školy, ve zdravotnickém zařízení, z kurz a výcviků pro profesionály z pomáhajících profesí, několik let asertivitu a komunikaci učila dokonce vězně. V posledních letech přidala bohaté zkušenosti s asertivitou v manželství a při výchově svého syna. A pořád jí to baví a je přesvědčena o tom, že asertivita velmi usnadňuje život. Asertivitu učí tak, aby člověk mohl zůstat vlídný, klidný, v pohodě sám se sebou, a zároveň pevný ve svých rozhodnutích. 

psychologická poradna,psycholožka,psychoterapeut,psychoterapeutka Praha,psychoterapie,psychoterapie Praha,psychoterapeutka,kurz asertivity,asertivita,manipulace,školení asertivity,sebevědomí

zpět na tým