PORADNA PRAHA

CENTRUM PSYCHOLOGIE A TERAPIE

Perlová 3, Praha 1 604 314 350
Objednat se

PÁRY


Párová psychoterapie

PÁROVÁ PSYCHOTERAPIE

Volné termíny máme obvykle v horizontu týdne. Cena párové terapie je 1600 Kč. Je potřeba, aby se terapie od začátku účastnili oba partneři. 

OBJEDNAT SE

V každém partnerském vztahu vystřídá počáteční zamilovanost střízlivější, ale možná hlubší pocit, kdy s druhým chceme žít, máme ho rádi, chceme s ním sdílet radosti i starosti, vychovávat děti… A později také začneme zakoušet situace, kdy máme druhého dost, kdy se zdá společné soužití nemožné. Někteří partneři se příliš často hádají, jiní spolu naopak téměř nemluví, některé páry se dohodnou na všem, ale nezažívají spolu spontánní chvíle hravosti a emoční prožitky. Na tom všem je možné pracovat a změnit partnerské soužití tak, aby se oba partneři mohli ve vztahu cítit lépe.

Párová psychoterapie v psychologické poradně je určena všem párům (manželským, nemanželským, homosexuálním), v nichž jeden nebo oba prožívají těžkosti a neshody:

Základní podmínkou pro párovou terapii je, že oba partneři jsou ochotni do psychologické poradny na konzultaci přijít dobrovolně; mluvit o sobě, o tom, jak vztah vnímají a prožívají, co od vztahu očekávají a co jsou ochotni pro něj udělat.

Je možné, že partneři uvažují o rozchodu. Partneři mohou pracovat na tom, jak se dobře rozejít, jak uzavřít svůj společný život, uspořádat své myšlenky, prožitky, společné zážitky a odejít ze vztahu ve smíření. To je obzvláště důležité při rozchodu partnerů, kteří mají společné děti a i po rozchodu se spolu dál budou podílet na výchově dětí.

Jak párová terapie v psychologické poradně probíhá

Při párové psychoterapii je přítomen partnerský pár a jeden či dva terapeuti (muž a žena).
Cílem je:

Jak funguje objednání? 

Objednejte se do psychologické poradny Praha on-line ZDE, to je nezávazná poptávka termínu. Ozveme se Vám a nabídneme nejbližší termíny. Pokud si vyberete vyhovujucící termín, objednáme Vás. Po potvrezní termínu je konzultace považována za závazně rezervovanou. Bezplatné zrušení konzultace je 5 dní předem (nevztahuje se na nařízenou karanténu). 

Párové psychoterapii se v Poradně Praha věnují především:

Mgr. Emilie Šípová, Ph.D.

PhDr. David Janík

Mgr. Štěpánka Vojtěchovská

Mgr. Lenka Fojtová

Mgr. Iva Smolová

Mgr. Klára Vernerová

Ing. Lenka Matoušová

Mgr. Eva Marková

CENÍK

Píšeme pro Vás také krátké a srozumitelné texty z oblasti psychologie a psychoterapie. Podívejte se na náš BLOG